100m SPRINT

Startlisten finner dere her!

Fredag 12/04-2019 utfordres World Cup utøverne til 100m sprint av regjerende verdensmester Ludvig (Ludde) Søgnen Jensen.
Nå kan du kvalifisere deg til å bli med i konkurransen og ta opp kampen mot ski-eliten!

Prolog:

Kvalifisering kvinner: 14.00

Kvalifisering menn: 14.10

Finaler: start 16.30 – 17.30

Knockout sprint, live på TV2.no.

11 pre-kvalifiserte kvinner og 5 åpne plasser fra prolog.

21 pre-kvalifiserte men og 11 åpne plasser fra prolog.

 

PROLOG PLASSER:

300 løpere på 1,5 timer på 2 spor. En start per 30. sekund i snitt per spor.

Knockout 4 mot 4 i heatene.

MENN: 32 deltagere: 8dels, kvart, semi og finale.
KVINNER: 16 deltagere: kvart, semi og finale.

50/50 forhåndskvalifiserte og som må kvalifisere gjennom prolog på både menn og kvinner.

PRIS: 250 NOK

 

REGLER:

Start: startpistol og uten startgrind.

1 tjuvstart = gult kort (som man har med seg resten av konkurransen).
2 tjuvstart = disk.

Valg av bane. Den med best tid fra prologen, i heatet, velger bane først.

Advansering i heat: Det handler om å være 1 eller 2 i heatet for å gå videre (tiden har ikke noe å si).

32 Menn
16 Kvinner

Knockout 4 mot 4 i heatene.
32: 8dels, kvart, semi og finale.
16: kvart, semi og finale.

Laveste startnummer velger startposisjon først.

 

PROGRAM:

Åttedelsfinaler menn:

16.31.40 – Heat 1
16.33.20 – Heat 2
16.35.00 – Heat 3
16.36.40 – Heat 4
16.38.20 – Heat 5
16.40.00 – Heat 6
16.41.40 – Heat 7
16.43.20 – Heat 8

 

Pause: 00.03.00

 

Kvartfinaler kvinner

16.48.00 – Heat 1
16.49.40 – Heat 2
16.51.20 – Heat 3
16.53.00 – Heat 4

Kvartfinaler menn

16.54.40 – Heat 1
16.56.20 – Heat 2
16.58.00 – Heat 3
16.59.40 – Heat 4

 

Pause: 00.05.00

 

Semifinaler kvinner

17.06.20 – Heat 1
17.08.00 – Heat 2

 

Semifinaler menn

17.09.40 – Heat 1
17.11.20 – Heat 2

 

Pause: 00.05.00

 

Finaler

17.18.00 – Finale kvinner

Pause: 00.02.00

17.21.40 – Finale menn

 

HEAT STRUKTUR:

8delsfinaler:

1: 1,16, 17, 32.
2: 8, 9, 24, 25.
3: 5, 12, 21, 28.
4: 4, 13, 20, 29.
5: 3, 14, 19, 30.
6: 6, 11, 22, 27.
7: 7, 10, 23, 26.
8: 2, 15, 18, 32.

Kvartfinaler:

1: 2 beste fra 8dels 1 og 2.
2: 2 beste fra 8dels 3 og 4.
3: 2 beste fra 8dels 5 og 6.
4: 2 beste fra 8dels 7 og 8.

Semifinaler:

1: 2 beste fra kvartfinale 1 og 2.
2: 2 beste fra kvartinale 2 og 3.

Finale:

2 beste fra semifinale 1 og 2.